1MM TEPELNEJ IZOLÁCIE TK®-THERM UŠETRÍ ROVNAKO AKO 10CM POLYSTYRENU

Tepelná izolácia stavieb termoizolačnou stierkou TK®-THERM ponúka výraznú úsporu na vykurovanie objektov, kedy tepelne izoluje priestory približne rovnakou mierou, ako 10cm široká vrstva polystyrénu.. V zimných mesiacoch tepelná izolácia TK®-THERM zaisťuje ochranu priestoru pred nežiadúcimi únikmi tepla; zabraňuje tvorbe tepelných mostov; v letných mesiacoch Potom Chráni priestory naopak pred prienikom nežiaduceho tepla zo stien. 
Tepelná izolácia TK®-THERM zaisťuje v priebehu celého roka vysokú tepelnú pohodu.

NAŠA ŠPECIÁLNA CENOVÁ PONUKA PLATÍ IBA PRE ČR


Vlastnosti tepelnej izolacie TK®-THERM

Tepelná izolácia TK®-THERM sa vyznačuje vynikajúcimi izolačnými schopnosťami vo veľmi tenkých vrstvách do 1 mm. Vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti termoizolačnej stierky TK®-THERM sa vyznačujú nepriepustnosťou chladu a zabraňujú úniku tepla vďaka vysokému obsahu sklenených guľôčok firmy 3M obsahujúcich vzduch ako najlepší izolant.

Spotreba :

V závislosti od podkladu a zvolenej techniky aplikácie je teoretická výdatnosť pri hrúbke vrstvy 1,0 mm cca 1 m˛ z 1 litra termoizolačnej stierky. 

Čas schnutia :

Čas schnutia závisí od teploty, vlhkosti vzduchu, nasiakavosti podkladu a hrúbky naneseného materiálu. Čas schnutia vrstvy s hr. 1 mm, pri teplote 22 °C je cca 24 hodín. 

Údržba :

Prípadné povrchové znečistenie je možné odstrániť rubbenovým hladidlom namočeným vo vode. Je možné premaľovať ho kvalitnými interiérovými farbami (MISTRAL, MIPA).

Čistenie náradia :

Štetce, valčeky, stierky, striekacie zariadenie a ďalšie pomôcky po použití umyť čistou vodou s odmasťovacím prípravkom (napr. Jar).

Pracovný odev :

V prípade postriekania očistiť vodou.

Farebné odtiene :

TK®-THERM je možné tónovať do farebných odtieňov pridaním akrylátových tónovacích pigmentov, max. však do 10 % hmotnosti. Jednoduchšie je po aplikácii TK®-THERM naniesť kvalitnú interiérovú farbu (MISTRAL, MIPA) v požadovanom odtieni.

Skladovanie a preprava :

TK®-THERM skladujte v pôvodných uzatvorených obaloch a temperovaných suchých skladoch pri dodržaní teploty skladovania od + 2 °C do + 25 şC. Odporúčaná teplota pri transporte v rozmedzí od + 2 °C do + 55 şC. Nesmie byť vystavený priamemu slnečnému žiareniu a intenzívnemu pôsobeniu tepla. Chráňte pred mrazom.

Skladovateľnosť :

TK®-THERM je možné skladovať po dobu 12 mesiacov v pôvodnom neotvorenom obale od dátumu výroby pri dodržaní podmienok skladovania a predpísanej teplote. Po otvorení je nutné ihneď aplikovať, teda spotrebovať v čo najkratšom čase. 

Balenie :

Plastové vedierka 5, 10, 20 a 30 litrov

Stupeň lesku

matný

Jemnosť zrna

veľmi jemné

Merná hmotnosť

0,38 kg / liter

Merná hmotnosť v suchom stave

0,20 kg / liter

Tepelná vodivosť

λ = 0,02 W / m.K

Priľnavosť k podkladu

1,0 Mpa

Súčiniteľ prestupu tepla

Ust = 0,33 W/m2.K

Tepelný odpor R (m2K/W)

+ 24,9% zlepšenie na aplikovanom povrchu

Emisivita

0,92

Prestup vodných pár

Sd < 0,7m

Klasifikácia reakcie na oheň

A2, s2, d0 nehorľavý materiál

Aplikovaná hrúbka

0,8 - 1 mm

Riedenie

pitná neznečistená voda

Teplota okolia pri aplikácii

+2ºC až +55ºC

Dodávané balenie

5l , 10l , 20l , 30l

Penetrácia

v technickom liste

Špecifické vlastnosti: 

Tepelnoizolačný materiál na zateplenie stavieb TK®-THERM sa vďaka unikátnej technológii vyznačuje výraznými izolačnými schopnosťami, a to aj vo veľmi tenkých vrstvách do 1 mm. Vynikajúce izolačné vlastnosti stierky TK®-THERM, ktorá neprepúšťa a zadržiava chlad či teplo, je založená na vysokom obsahu sklenených guľôčok firmy 3M, ktoré obsahujú najlepší izolant, ktorým je vzduch. TK®-THERM je priedušný, zamedzuje kondenzácii vodných pár a výrazne zabraňuje tvorbe plesní. Hmotu je možné nanášať na upravené plochy stierkou, valčekom, štetcami alebo striekaním, keď vás pri aplikácii prekvapí svojou výbornou roztierateľnosťou, vysokou priľnavosťou, keď je možné ju po vytvrdnutí mechanicky upravovať, teda zahladzovať a následne premaľovať kvalitnými interiérovými farbami. Tepelnoizolačný materiál TK®-THERM je možné tónovať do ľubovoľného farebného odtieňa pridaním akrylátových tónovacích pigmentov, odporúčame však tónovanie v maximálnej koncentrácii do 10 % hmotnosti.