1MM TEPELNEJ IZOLÁCIE TK®-THERM UŠETRÍ ROVNAKO AKO 10CM POLYSTYRENU

Tepelná izolácia stavieb termoizolačnou stierkou TK®-THERM ponúka výraznú úsporu na vykurovanie objektov, kedy tepelne izoluje priestory približne rovnakou mierou, ako 10cm široká vrstva polystyrénu.. V zimných mesiacoch tepelná izolácia TK®-THERM zaisťuje ochranu priestoru pred nežiadúcimi únikmi tepla; zabraňuje tvorbe tepelných mostov; v letných mesiacoch Potom Chráni priestory naopak pred prienikom nežiaduceho tepla zo stien. 
Tepelná izolácia TK®-THERM zaisťuje v priebehu celého roka vysokú tepelnú pohodu.

NAŠA ŠPECIÁLNA CENOVÁ PONUKA PLATÍ IBA PRE ČR


Aplikácia tepelnej izolácie TK®-THERM

Tepelná izolácia TK®-THERM je osobitne vhodná pre všetky nedostatočne tepelne izolované objekty na zefektívnenie systému vykurovania. Termoizolačná hmota TK®-THERM prináša výrazné úspory energie nielen v striedavo či krátkodobo vykurovaných objektoch, ale aj v objektoch vykurovaných trvalo, a to pre výrazné zníženie tepelných strát. 

TK®-THERM je jedinečným riešením pre miesta, pre ktoré požadujeme dosiahnuť zateplenie, avšak nie je možná aplikácia vonkajšej izolácie či iné zatepľovacie postupy. TK®-THERM je teda osobitne vhodný pre historické objekty či objekty s cennými alebo atypickými fasádami. Veľmi vhodné je potom použitie ako tepelnej izolácie technologických zariadení vrátane vypaľovacích pecí, chladiacich boxov či rozvodov alebo potrubia až do teploty 150 şC.

Podklad :

Všetky interiérové ​​povrchy, najmä vápenno cementové omietky, betón, sadrové omietky, sadrokartón, prefabrikované panely, drevo a jeho vedľajšie produkty, kovové povrchy, sklo a pod. Tepelnú izoláciu TK®-THERM je nutné nanášať na pevný, suchý a čistý povrch.

Riedenie :

Tepelnú izoláciu TK®-THERM dodávame v stave určenom na priamu aplikáciu a je teda možné ju riediť podľa potreby a spôsobu aplikácie vodou pre ľahšie nanášanie. Riedenie odporúčame vykonávať postupne až do dosiahnutia požadovanej konzistencie. Po dôkladnom premiešaní sa môže ihneď aplikovať.

Ako pripraviť podklad :

Pred aplikáciou termoizolačnej stierky je nutné vykonať rovnakú prípravu, akú maliar vykonáva pred kvalitným maľovaním – prípadné odmastenie, zatmelenie dier a prasklín, vyrovnanie nerovností vyhladzovacou stierkou a pod. Pri nerovných podkladoch odporúčame zatiahnuť nerovnosti tmelom a po zatvrdnutí a vybrúsení je možné nanášať TK®-THERM . Ak je povrch zasiahnutý plesňou, odstráňte pleseň mechanicky, potom ošetrite povrch protiplesňovým prípravkom BOROWOOD Profi a nechajte ošetrený povrch vyschnúť a následne aplikujte TK®-THERM.

Aplikácia na staré omietky :

Pri použití na existujúce nátery a nasiakavé povrchy odporúčame vykonať penetráciu (hĺbková penetrácia MISTRAL PRIMER ELITE). Pri viacvrstvových a starších náteroch odporúčame overiť ich priľnavosť k podkladu a prípadne oškrabať. Po odstránení starých malieb upraviť omietku a vykonať 1x náter bielou interiérovou farbou MISTRAL INTERIER PLUS, MISTRAL INTERIER PRAKTIK alebo MIPA WANDFARBE 2000.

Aplikácia na nové omietky :

Pri nových omietkach stačí vo väčšine prípadov iba obrúsiť a aplikovať 1x náter bielou interiérovou farbou MISTRAL INTERIER PLUS, MISTRAL INTERIER PRAKTIK alebo MIPA WANDFARBE 2000. V prípade dosiahnutia požadovaných farebných odtieňov odporúčame použiť kvalitné interiérové ​​farby MISTRAL, MIPA.

Kovové a nenasiakavé povrchy :

Kovové povrchy ošetriť základným antikoróznym náterom AR 21-29 a následne aplikovať spojivový mostík MISTRAL – omietkový podklad. Po zaschnutí tepelnej izolácie TK®-THERM je možné aplikovať vrchné ochranné nátery.

Aplikácia na podlahy :

TK®-THERM sa nanáša na napenetrovaný povrch stierkou. Následne môže prebehnúť položenie dlažby alebo iného typu podlahovej krytiny, podlahového kúrenia, atď. Pod koberec alebo PVC krytiny je nutné TK®-THERM uzavrieť samonivelačnou stierkou na dosiahnutie spevnenia povrchu a najmä na ochranu termoizolačnej stierky.

Aplikácia :

Termoizolačnú hmotu TK®-THERM je dôležité nanášať v súvislej vrstve. Po aplikácii by mala zostať na podklade jednotná vrstva naneseného materiálu. Ak aplikujeme stierku na ucelené plochy, je dôležité aplikovať TK®-THERM aj na priľahlé steny alebo strop (presah cca 20 – 40 cm) z dôvodu obmedzenia tepelného prechodu medzi obvodovými a vnútornými stenami a zabránenie zrážania vodných pár v rohoch miestnosti.


TK®-THERM sa nanáša na upravené plochy :
 

  • valčekom alebo štetcom 
  • stierkou 
  • nástrekom


TK®-THERM sa riedi vodou podľa spôsobu aplikácie :

Valčekom : odporúčame riediť do konzistencie maliarskej farby až 35 % vodou. Čím redší je termoizolačný materiál, tým jemnejšia je jeho štruktúra na stene. Potom, čo tepelnú izoláciu necháte schnúť minimálne 24 hodín, je možné povrch TK®-THERM zahladiť rubbenovým hladidlom. 

Stierkou : nie je nutné riedenie, ale podľa potreby môžeme riediť až 20 % vodou. Prípadné vzniknuté nerovnosti po zaschnutí zahladiť rubbenovým hladidlom. 

Striekaním : riediť do 25 % vodou podľa typu použitého striekacieho zariadenia. 

Vzduchové striekanie : odporúčame použiť trysku s r 1,7 – 2,0 mm, tlak 5 Mpa. Vyššia hodnota by mohla spôsobiť poškodenie štruktúry použitého plniva a stratu deklarovaných vlastností. 

Vysokotlakové striekanie : Jednoduchosť každej aplikácie závisí od manuálnej zručnosti pracovníka. Je nutné dbať na zvýšenú opatrnosť pri miešaní mechanickými zariadeniami ako sú napr. vŕtačky alebo špec. miešadlá. Pri vyšších otáčkach môže dôjsť k poškodeniu štruktúry použitého plniva, a tým k zníženiu účinnosti zateplenia.